Impregnacja tapicerki

Impregnacja tapicerki

impregnacja tapicerki

Impregnacja tapicerek meblowych

Istnieje kilka rodzajów brudu. Najpopularniejsze zanieczyszczenia to piasek i pyły wnoszone z zewnątrz budynków. Drugi rodzaj zanieczyszczeń to włosy, produkty spożywcze, włókna i sierść zwierzęca, pochodzą one głównie z wnętrz mieszkań i domów.

W procesie codziennej eksploatacji w wykładzinach zaczyna gromadzić się brud. Początkowo dotyczy to obszaru bezpośrednio wokół wejścia, miejsc wyjątkowo często uczęszczanych i szlaków komunikacyjnych np. przy wyjściach na balkon, drzwi główne do domów. Analogiczna sytuacja ma miejsce na meblach, w miejscach gdzie siadamy najczęściej, gdzie wylegują się nasze zwierzęta w ulubionym miejscu na przykład na kanapie.

Kumulacja brudu powoduje, że tapicerki i wykładziny, nie są w stanie przyjmować dalszej ich ilości, powodując rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w głąb mieszkań czy biur w przypadku dywanów i coraz szerzej w przypadku mebli. Także codzienne chodzenie powoduje ugniatanie i wdeptywanie runa dywanów i wykładzin, co powoduje załamanie się włosia.Impregnacja mebli.

Impregnowanie tapicerki meblowej

Imregenacja to zabieg przeprowadzony tylko przy poprzednim czyszczeniu ekstrakcyjnymzabezpieczający meble i wykładziny czy dywany przed ponownym zabrudzeiniem czyli przedostawaniem się cząsteczek brudu jest zalecana, aby przedłużyć schludny wygląd tapicerek meblowych, wykładzin i dywanów. Naniesienie profesjonalnego impregnatu na meble i dywany daje pożądany efekt, pozostawiając warstwę ochronną, która zapobiega wnikaniu brudu w strukturę włókien, jak również późniejsze gromadzenie się zanieczyszczeń.

Nano-warstwa grubości pojedynczej cząsteczki, nasącza się do każdego kosmka materiału powodując, że cząsteczki brudu nie przedostają się do pojedynczych włókien. Zalecamy, ochronę impregnacją, jeśli mają Państwo małe dzieci lub jeśli dywan jest w kuchni lub jadalni. Oczywiście zwierzęta domowe są największym wrogiem czystości kanap, foteli i narożników.

Ochrona jest niezbędna dla dywanów jedwabnych, jak również ręcznie tkanych i dywanów z wełny. Dywany takie, kosztują więcej od dywanów z innych materiałów np. z polipropylenu czy poliamidu. Coca-Cola i inne napoje gazowane, soki i wina zawierają substancje, które niszczą włókna na jedwabnym i wełnianym dywanie. Jeżeli nie zaimpregnujemy mebli lub dywanów - mleko, wino, herbata i woda są wchłaniane w głąb włosów.

Taka sytuacja nie daje nam wiele czasu na pozbycie się plam, ponieważ składniki zanieczyszczeń zadziałają natychmiast (przy braku impregnacji) i materiał, na którym zrobiliśmy plamę, zostanie nieodwracalnie uszkodzony. W przypadku zaplamienia tapicerki po zabezpieczeniu impregnatem, zanieczyszczenia nie przedostają się tak łatwo i nie tworzą paskudnych plam. Impregnat, jest aktywny do 9 miesięcy.
Pranie tapicerki meblowej Warszawa

Telefon: 888 743 888
codziennie pon.-niedz.
w godz. 8:00 - 23:00

Telefon: 22 296 35 55
codziennie pon.-niedz.
w godz. 8:00 - 23:00

Zapraszamy osoby prywatne oraz firmy.

Wycena czyszczenia:
biuro@profesjonalne-pranie.pl

Obsługa klienta:
bok@profesjonalne-pranie.pl

Pytania:
pytanie@profesjonalne-pranie.pl